GIDA DESTEKLERİ Projeler Tamamlanan Projeler

Acil Gıda Müdahale Projesi

مشروع الاستجابة الغذائية الطارئة

Acil gida müdahale projenin amacı

Proje, başta çocuklar, kadınlar, engelliler ve yaşlılar olmak üzere, İdlib ve Halep kırsalından yeni yerinden edilmiş kişilerin en savunmasız gruplarından 21.600 ÜİYOK’nin, onlara pişmiş yemek sağlayarak ve sorunlar hakkında farkındalık yayarak altı ay boyunca (her ay 3.600 yararlanıcı) gıdaya güvenli erişim sağlamayı hedefliyor. Genel ve kişisel hijyen.

Müdahale yönteminin, kendi yeteneklerine bağlı olarak pişirme yakıtı eksikliği, pişirme için yeterli alan olmaması veya temel gıda maddelerini sağlayamama nedeniyle pişiremeyen (yemek yapamayan) yeni ÜİYOK’ler için uygun bir şekilde tasarlandığı durumlarda, her yararlanıcı günde iki pişmiş yemek alacaktır ( Kahvaltı ve öğle yemeği) bir bireyin günlük ihtiyacının% 100’ünü karşılar.

Dünya Sağlık Örgütü ve beslenme sektörü standartları doğrultusunda ortalama 2.207 kalori ile 2.148-2.242 kalori arasında değişiyor.

Bu, günde 7200 öğün kapasiteli bir mutfak işletilerek yapılacaktır 3600 yararlanıcı (her yararlanıcı için günde iki öğün) Yemekler, kalsiyum oranı dikkate alınarak, protein ve yağ miktarında Sphere standartlarına göre pişirilmiş çeşitli öğünlere ulaşan haftalık bir programa göre hazırlanacaktır. Hamile ve emziren annelerin sağlığı için her öğünde ve faydalanıcıların kültür ve alışkanlıklarına uyumlu olun. Proje, herhangi bir kaynaktan gıda yardımı almayan Al-Dana ve Maarat Misreen bölgelerindeki yeni yerinden edilmiş yerleşim yerlerinde (üç ay ve daha kısa) yeni yerinden edilmiş kişileri hedef alacak.

 

Related posts

Kuzey Hama kırsalında yerinden edilmiş Suriyelilere acil yardım projesi

saed charity

500 çadır ve 500 temizlik malzeme sepetleri

saed charity

Ekmek dağıtım projesi

saed charity

Yorum Yap